Botaaniliste illustratsioonide imelist maailma tutvustab oma loengus Tallinna Botaanikaaias 8. märtsil kell 11.00 Aet Alev-Kilg.
Aet Alev-Kilg on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia 1995. aastal moekunsti erialal. Ligi 20 aastat tegutses ta aktiivselt moe valdkonnas. Kümme aastat tagasi Hollandisse elama kolides avastas Aet enda jaoks botaanilise kunsti ja illustratsiooni. Aastast 2016 on Aet Hollandi Botaanilise Kunsti Ühingu liige. Tema töid on mitmes erakogus ja neid on näha nii mõnegi pakendi kujunduses. Viimasel paaril aastal on Aet juhendanud mitmeid botaanilise illustratsiooni kursuseid nii Tallinna Botaanikaaias kui ka Kumu’s, TÜ Muuseumis ja Tartu Kunstikoolis.
Loengus tuleb juttu sellest, milline on botaaniline kunst ja mida kujutab endast teaduslik illustratsioon. Näeb väikest ülevaadet botaanilise kunsti kujunemisest läbi ajaloo kuni tänase kunstivooluni. Botaanilise kunsti harrastajaid on praegu kogu maailmas päris palju. Mis on see, mis neid ühendab ja ka kokku toob? Botaaniline illustratsioon aitab tunnetada ja tundma õppida looduse ilu, rütme ning harmooniat.
Seekordses loengus pühendame väikese osa ka Guara Muugale, kes saab 5.märtsil 100 aastaseks. Guara Muuga on oma elu jooksul joonistanud ligi 1300 taimepilti paljudele teaduslikele ja populaarteaduslikele botaanilistele väljaannetele, mille hulgas leidub ka paljude lemmikuks kujunenud raamat “Eesti taimede kukeaabits” (autor Toomas Kukk).
Hind: 15 eurot (sisaldab ka sissepääsu botaanikaaeda).